آنژیوگرافی

تشخیص و درمان آنژین قلبی

تشخیص و درمان آنژین قلبی

آنژین قلبی یا آنژین صدری نوعی درد قفسه سینه است که به دلیل کاهش جریان خون به قلب به وجود می‌آید. آنژین صدری یکی از علائم بیماری‌های عروق کرونر و گرفتگی رگ‌های قلب است که اغلب به صورت فشار و سنگینی در ناحیه قفسه سینه ظاهر می‌شود به طوری‌که احساس می‌شود که یک وزن سنگینی بر روی قفسه سینه قرار گرفته است.

تفاوت سی. تی. آنژیو و آنژیوگرافی

تفاوت سی. تی. آنژیو و آنژیوگرافی

سی. تی. آنژیو و آنژیوگرافی هردو روش‌هایی دقیق برای بررسی رگ‌های اصلی خون رسان (کرونر) قلب هستند. اما هزینه آنژیوگرافی که با عبور یک لوله باریک از رگ پا به قلب انجام می‌شود، تقریبا سه برابر هزینه سی. تی. آنژیوگرافی است که فقط با یک تزریق وریدی در دست انجام می‌شود.

آنژیوگرافی عروق کرونر چیست؟

آنژیوگرافی عروق کرونر چیست؟

آنژیوگرافی کرونری روشی است که از تصویربرداری اشعه ایکس برای دیدن رگ های خونی قلب استفاده می کند. این آزمایش معمولاً برای بررسی وجود محدودیت در جریان خون به قلب انجام می شود.

چرا آنژیوگرافی قلب انجام می شود؟

چرا آنژیوگرافی قلب انجام می شود؟

آنژیوگرافی قلب، روشی از تصویر برداری با اشعه ایکس برای دیدن رگ های خونی قلب می باشد . این آزمایش به طور کلی به این دلیل انجام می‌شود تا پزشک متوجه شود که آیا محدودیتی در جریان خون وجود دارد یا خیر. آنژیوگرافی عروق کرونر بخشی از یک گروه کلی از مراحل شناخته شده به […]