مقالات

آریتمی قلبی چیست؟

آریتمی قلبی چیست؟

آریتمی ضربان قلب نامنظم است. اگر آریتمی دارید، ممکن است ضربان قلب شما سریعتر یا کندتر از دیگران بدون آریتمی باشد. شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث ضربان غیر طبیعی قلب شما شود و درمان به علت آن بستگی دارد.

تشخیص و درمان فیبریلاسیون دهلیزی (Afib)

تشخیص و درمان فیبریلاسیون دهلیزی (Afib)

فیبریلاسیون دهلیزی (Afib) یک ریتم نامنظم قلب است که از اتاق های فوقانی قلب (دهلیزها) شروع می شود. علائم شامل خستگی، تپش قلب، مشکل در تنفس و سرگیجه است. Afib یکی از شایع ترین آریتمی ها است.

عروق کرونر قلب چیست؟

عروق کرونر قلب چیست؟

عروق کرونری راست و چپ، خون را به قلب شما می رسانند. آنها اولین شاخه های آئورت هستند که شریان اصلی بدن است.

رگ های اصلی قلب کدامند؟

رگ های اصلی قلب کدامند؟

رگ های بزرگ قلب شامل آئورت، تنه ریوی، وریدهای ریوی و ورید اجوف (بالایی و تحتانی) است. آنها مستقیماً به قلب متصل می شوند و نقش حیاتی در سیستم گردش خون دارند. این رگ های خونی خون را بین قلب و ریه ها (مدار ریوی) و بین قلب و بدن (مدار سیستمیک) ارسال می کنند.

دریچه های قلب چه می کنند؟

دریچه های قلب چه می کنند؟

قلب شما ماهیچه ای است که خون را در سراسر بدن پمپاژ می کند. دریچه های قلب قسمت هایی از قلب شما هستند که مانند درها عمل می کنند. آنها باز و بسته می شوند تا خون از یک ناحیه قلب به ناحیه دیگر جریان یابد.

درباره شریانهای ریوی چه می دانید؟

درباره شریانهای ریوی چه می دانید؟

شریان های ریوی خون را از قلب به ریه های شما می برند. آنها تنها شریان‌هایی در بدن شما هستند که خون فقیر از اکسیژن (اکسیژن‌زدایی) را حمل می‌کنند. شریان ریوی اصلی شما (تنه ریوی) از بطن راست در دریچه ریوی شما خارج می شود. به زودی به شریان‌های ریوی راست و چپ تقسیم می‌شود که خون را به هر یک از ریه‌های شما می‌رسانند.

نبض و ضربان قلب

نبض و ضربان قلب

ضربان قلب شما تعداد دفعاتی است که در هر دقیقه قلب شما می زند، که به طور معمول برای بزرگسالان بین ۶۰ تا ۱۰۰ بار در دقیقه است. نبض شما راهی است که می توانید هر بار که قلبتان می تپد احساس کنید. اندازه گیری ضربان قلب به شما کمک می کند تا سلامت خود را کنترل کنید و بدانید که آیا در سطح مناسبی ورزش می کنید تا بیشترین فواید را برای سلامتی خود داشته باشید.

قلب چیست؟

قلب چیست؟

قلب عضو اصلی سیستم قلبی عروقی است، شبکه ای از رگ های خونی که خون را در سراسر بدن پمپاژ می کند. همچنین با سایر سیستم های بدن برای کنترل ضربان قلب و فشار خون کار می کند. سابقه خانوادگی، سابقه سلامت شخصی و سبک زندگی شما بر عملکرد قلب شما تأثیر می گذارد.