۸ سوالی که باید از متخصص قلب بپرسید

بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در جهان است، اما اغلب قابل پیشگیری و درمان است. متخصص قلب شما ممکن است مهمترین پزشک شما باشد. چه به طور منظم به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید، چه تازه مراجعه کرده اید، مهم است که از هر قرار ملاقات حداکثر استفاده را ببرید.

آماده شدن با نوشتن سؤالات قبل از مراجعه می تواند به یک قرار ملاقات سازنده تر منجر شود. در اینجا چند سوال وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

۱. آیا در آینده در خطر مشکلات قلبی هستم؟

متخصص قلب، سلامت فعلی شما را ارزیابی می کند و خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر نگرانی ها را در آینده درک می کند. آگاهی از خطر به شما کمک می کند تا در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید تا سلامت قلب خود را بهبود بخشید.

۲. چه آزمایش هایی را سفارش می دهید؟

دانستن اینکه چرا متخصص قلب شما آزمایشی را سفارش می دهد به شما این امکان را می دهد که سوالات بیشتری بپرسید و بهتر برای هر آزمایش و قرار بعدی خود آماده شوید.

۳. فشار خون من چقدر باید باشد؟

دانستن فشار خون ایده آل به شما کمک می کند تا اگر فشار خون خود را در خانه اندازه گیری کنید، هرگونه تغییر را کنترل کنید.

۴. آیا فعالیتی وجود دارد که باید از آن اجتناب کنم؟

ورزش برای سلامت کلی بدن مفید است، اما اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید، ممکن است متخصص قلب از شما بخواهد که از فعالیت های خاصی اجتناب کنید.

۵. سابقه خانوادگی من چگونه بر من تأثیر می گذارد؟

عوامل خطر بیماری قلبی ارتباط نزدیکی با سابقه خانوادگی شما دارد. دانستن اینکه آیا فردی در خانواده شما بیماری قلبی داشته است یا خیر، به متخصص قلب کمک می کند تا مراقبت های شما را بهتر تشخیص دهد و مدیریت کند.

۶. چگونه کلسترول من بر قلب من تأثیر می گذارد؟

کلسترول با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط است. با متخصص قلب خود در مورد سطح کلسترول ایده آل خود صحبت کنید.

۷. چه گزینه های درمانی موجود است؟

دانستن اینکه چه گزینه‌های درمانی برای شما در دسترس است، به شما ایده می‌دهد که در آینده به چه داروها، روش‌ها یا تغییراتی در سبک زندگی نیاز دارید.

۸. چه علائمی نشان دهنده بدتر شدن وضعیت من است؟

علائم بیماری قلبی در شرایط مختلف و افراد مختلف متفاوت است. مهم است که پزشک تمام علائم هشدار دهنده مخصوص شما را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button