درمان خانگی تپش قلب

تپش قلب احساسی شبیه به بالا رفتن و یا از دست دادن ضربان قلب است. تپش قلب را می توانید در قفسه سینه، گلو و یا گردن احساس کنید. تپش قلب می تواند در هر زمانی حتی در زمان استراحت و یا انجام فعالیت های عادی اتفاق بیفتد. اگر چه ممکن است متعجب شوید اما معمولا تپش قلب مضر نیست. اما با این حال هم تپش قلب می تواند یک ریتم غیر طبیعی قلب باشد که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

عوامل تپش قلب

آیا تپش قلب خطرناک است؟

تپش قلب معمولا خطرناک نیست. در صورتی که علائم زیر را دارید می توان گفت تپش قلب ممکن است نشانه یک مشکل جدی تر برای سلامتی تان باشند.

درمان تپش قلب

اگر تپش قلب شما ناشی از اضطراب یا استرس است، ممکن است بتوانید با فعالیت های آرام بخش مانند یوگا، مدیتیشن یا تمرین تمرکز حواس که بر تنفس شما تمرکز دارد، تپش قلب تان را کنترل کنید. در صورتی تپش قلب قابل کنترل باشد، اغلب بدون درمان دارویی برطرف می شود، فقط کافی است از مواردی که باعث ایجاد آن میشوند، دوری کنید:

بهترین درمان برای شما بستگی به علت تپش قلب دارد. ممکن است نیازی به درمان نداشته باشید. اگر تپش قلب مربوط به غذاهای خاصی است، باید از آن غذاها که دارای عوامل محرک هستند، اجتناب کنید. اگر بیماری قلبی یا ریتم غیرطبیعی قلب دارید، ممکن است به دارو، یک روش خاص، جراحی یا دستگاهی برای برطرف کردن تپش قلب نیاز داشته باشید. داشتن ویزیت های منظم برای دیدار پزشک تان بسیار اهمیت دارد. اگر تپش قلب بدتر شد یا به طور ناگهانی دفعات بیشتری اتفاق افتاد، با پزشک خود تماس بگیرید.

علت تپش قلب در زنان

پیشگیری از تپش قلب

با توجه به علت تپش قلب، نکات زیر می تواند به شما کمک کند که کمتر دچار تپش قلب شوید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button